ZAREJESTRUJ SIĘ LOGOWANIE
 

Wypełnianie płatnych ankiet – Poradnik

Od kilku lat coraz częściej można znaleźć informacje o zarabianiu przez internet dzięki wypełnianiu ankiet.

Jest to jedna z najpopularniejszych form dodatkowej pracy w domu.

Na czym dokładnie polega zarabianie na wypełnianiu ankiet?

Kto za to płaci i ile można zarobić?

Po przeczytaniu artykułu dowiesz się jak wygląda zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet i jakie korzyści oferuje.

Wypełnianie płatnych ankiet – gdzie je znaleźć?

Płatne ankiety, dzięki których wypełnianiu można zarabiać, znajdują się na panelach badawczych, czyli stronach internetowych, której zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do kwestionariuszy.

Panele ankietowe są łącznikiem między respondentami, a firmami, które zlecają przeprowadzenie badań rynkowych lub marketingowych w celu zebrania opinii na określone tematy.

Podczas procesu zakładania konta poza uzupełnieniem podstawowych danych osobistych, musimy wypełnić ankiety, które pozwolą określić nasz profil jako ankietera.

Przygotowane przez panele kwestionariusze dotyczą naszych zainteresowań, pracy, stylu życia itp.

Często można znaleźć pytania dotyczące wrażliwych danych, takich jak budżet gospodarstwa domowego czy stan zdrowia.

Uzupełnianie wszystkich informacji nie jest obowiązkowe, ale im więcej danych dostarczymy, tym większe prawdopodobieństwo otrzymywania dostosowanych do nas ankiet

Po założeniu swojego profilu na panelu możemy oczekiwać na ankiety.

Częstotliwość otrzymywania ankiet nie jest odgórnie określona – mogą być dni, kiedy otrzymamy od jednego panelu nawet kilka kwestionariuszy do wypełniania, a czasem nie dostaniemy zaproszenia do ani jednego badania.

Powiadomienie o ankietach często przychodzi na e-maila.

Płatne ankiety – dodatkowa praca dla każdego

Wypełnianie ankiet jako forma zarobku zyskało swoją popularność dzięki swojej prostocie i dostępności dla każdego.

Aby zostać respondentem nie jest wymagane żadne doświadczenie i na ma narzuconych jakichkolwiek ograniczeń – można być w każdym wieku, mieć różne wykształcenie, pracować, uczyć się czy mieszkać za granicą. 

Twórcy badań cenią sobie różnorodność i potrzebują wśród ankieterów osób o wielu odmiennych profilach, dlatego nie ma tu osób niemile widzianych.

Jako ankieter potrzebujesz jedynie bieżący dostęp do Internetu, odrobinę czasu i dużo cierpliwości.

Wypełnianie ankiet to praca, która nie przyniesie szybkiego zarobku od razu.

Jeśli oczekujesz, że codziennie będziesz otrzymywał setki ankiet, a po miesiącu zarobić tyle, co pensja przy etacie, to tak nie wygląda.

Respondenci muszą charakteryzować się cierpliwością i regularnie wypełniać otrzymywana badania.

Najważniejszą rzeczą, z której trzeba zdawać sobie sprawę to fakt, że jest to jedynie dodatkowa opcja zarobku przez internet, która nigdy nie będzie stanowić głównego źródła utrzymania.

Respondenci, którzy nabiorą wprawy w skutecznym wypełnianiu kwestionariuszu mogą miesięcznie zarabiać nawet kilkaset lub kilka tysięcy złotych w skali roku.

Zalety zarabiania na wypełnianiu ankiet:

  • brak narzuconego miejsca i czasu pracy – to, kiedy wypełniasz ankiety zależy tylko od Ciebie. Sam decydujesz ile czasu dziennie poświęcisz na pracę na panelach. Panele nie zobowiązują swoich respondentów do wypełniania ankiet – to tylko Twój wybór i nie wiążą Cię żadne nieprzyjemne konsekwencje. Możesz zarabiać siedząc w biurze, jadąc pociągiem czy odpoczywając na hamaku. 
  • legalny zarobek – zostając ankieterem jedyną formą umowy między respondentem a panelem jest moment rejestracji i zaakceptowania regulaminu strony, który wyjaśnia zasady zarobku i wypłaty uzbieranych nagród. Wszystkie panele posiadają numer NIP i są zarejestrowane w KRS.
  • brak wymogów odnośnie posiadanego doświadczenia – żadne kwalifikacje nie są potrzebne do zostania ankieterem, każdy może nim zostać.
  • przydatne zajęcie na nudę – zamiast przeglądać bezczynnie portale społecznościowe, zawsze można poświęcić trochę czasu na wypełnianie ankiet. Szybciej zleci czas, a jednocześnie trochę zarobimy.

Płatne ankiety – ciekawa alternatywa dodatkowego zarobku

Rejestracja na panelach badawczych i wypełnianie ankiet jest niewątpliwie jedną z ciekawych możliwości zarabiania przez internet.

Nie wymaga żadnych kwalifikacji, nie narzuca czasu pracy i jest w pełni legalne.

Dzięki regularnym wypełnianiu w ciągu miesiąca możemy zarobić kilkaset złotych na dodatkowe wydatki.

Zarabianie na wypełnianiu kwestionariuszy jest jak najbardziej możliwe, ale należy uzbroić się w cierpliwość i nie dać omamić się myślą o ponadprzeciętnych zarobkach.